Príčina nehody autobusu pri Jasove je predmetom vyšetrovania polície

03.01.2020 11:27
Jasov, nehoda autobusu
Prevrátený autobus pri Jasove neďaleko Košíc. Autor: ,

Trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia začala polícia v súvislosti so štvrtkovou (2. 1.) nehodou autobusu, ktorý sa prevrátil na bok pri Jasove.TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Podľa doterajších zistení 62-ročný vodič autobusu medzimestskej hromadnej dopravy, ktorý autobus šoféroval po rovnom úseku cesty v smere od mesta Medzev do obce Jasov, pravdepodobne z dôvodu únavy prešiel s autobusom do protismeru, ďalej pokračoval v jazde, až prednou časťou vozidla vyšiel na svah. Následne sa autobus prevrátil na pravý bok na vozovku, uviedla s tým, že presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.


VIDEO: Pozrite si výpoveď svedka, ktorý videl pád autobusu.


V čase dopravnej nehody sa v autobuse okrem vodiča nachádzalo osem cestujúcich, pričom 42-ročná Košičanka utrpela podľa predbežného vyjadrenia lekárov ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia minimálne 42 dní. Ďalší štyria cestujúci sa zranili ľahko a jedna osoba utrpela zranenia, ktoré si nevyžadovali lekárske ošetrenie.

Ako Ivanová pripomenula, vodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie požitia iných návykových látok mu bol odobratý biologický materiál. Zároveň mu na mieste dopravnej nehody zadržali vodičský preukaz. Škoda vzniknutá na autobuse bola predbežne vyčíslená na 50.000 eur, k iným škodám nedošlo, dodala.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stíhanie #polícia #nehoda #Jasov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku