Lovci lebiek zadržali v Michalovciach nebezpečného muža

Polícia v Michalovciach zadržala 31-ročného muža odsúdeného za vraždu z roku 2018, bol na úteku. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová s tým, že sudca ho vzal do väzby, počas ktorej sa očakáva vynesenie právoplatného rozsudku.

03.01.2020 14:19
19

Video: Pozrite si policajný zásah.

Podľa jej slov sa 23. decembra 2019 uskutočnilo odvolacie konanie na Krajskom súde v Košiciach, kde sa predpokladá vynesenie právoplatného rozsudku, a teda pravdepodobne okamžitý nástup obvineného na výkon trestu. Tomáš Dž. sa prostredníctvom svojho obhajcu ospravedlnil formou ‚PN-ky‘, ktorú sudca neuznal a nariadil jeho predvolanie. Tomáš sa dal na útek, čo spustilo pátrací proces po jeho osobe sudca vydal ešte v ten deň príkaz na zatknutie, povedala.

Ako Bárdyová ďalej uviedla, keďže sa skrýval aj počas vianočných sviatkov a existovala reálna obava, že pod vplyvom alkoholu by mohol spáchať ďalší násilný skutok, prípad si 27. decembra 2019 prevzali cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície PPZ, takzvaní lovci lebiek. V rovnaký deň ho aj zadržali.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
19 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #Lovci lebiek