Pri Poprade sa zrazilo 17 áut, autobus a dodávky. Diaľnica je už prejazdná

Na diaľnici D1 za Spišským Štvrtkom sa stala hromadná nehoda, pri ktorej sa zrazilo viacero áut, dodávky i autobus. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove uviedol, že v smere na Poprad je pre nehodu diaľnica uzavretá. Po 15.00 h polícia informovala, že diaľnica je opäť prejazdná.

05.01.2020 12:41 , aktualizované: 15:10
dopravná nehoda hromadná severná D1 diaľnica... Foto:
Hromadná dopravná nehoda na severnej D1.
debata (37)

„Na 334 kilometri sa zrazilo 17 osobných áut, dve dodávky a jeden autobus. Podľa predbežných informácií sa na mieste ľahko zranili dve osoby,“ informoval operačný dôstojník s tým, že na mieste zasahuje 14 hasičov z Levoče, Popradu a Prešova so siedmimi kusmi techniky.

Katarína Križanová z Prezídia HaZZ doplnila, že v čase nehody sa vo vozidlách nachádzalo celkom 41 účastníkov. „Na miesto udalosti bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom účastníci nehody nájdu dočasne svoje útočisko. Na mieste zasahujú príslušníci z Levoče, Popradu, Beharoviec, Prešova a z Vysokých Tatier,“ informovala Križanová. Polícia nehodu dokumentuje, zároveň žiada vodičov, aby boli na cestách opatrní a navzájom voči sebe ohľaduplní.

Situáciu na cestách vo viacerých regiónoch od rána komplikuje sneženie a miestami aj silný vietor. Viacerí vodiči upozornili na sociálnej sieti na problémy najmä v okolí Kežmarku, Popradu, Vysokých Tatier, ale tiež Spišskej Novej Vsi. Komplikácie hlásia i z Liptova a Turca, ale taktiež z okolia Hronského Beňadiku.

.....

VIDEO: Rátajte s tým, že počasie sa môže s vami zahrať. Pozrite si vo videopredpovedi TV Pravda, aké počasie očakáva meteorologička Miriam Jarošová počas predĺženého víkendu.

Video
37 debata chyba
Viac na túto tému: #severná D1 #dopravná nehoda #sneženie