Autodopravcovia blokujú cestu E58 od Rožnavy po Košice

Štrajk autodopravcov spôsobí vo štvrtok od 11.00 h na dobu neurčitú zablokovanie cesty E58 v úseku od Rožňavy až po košickú mestskú časť Šaca, a to v oboch smeroch. Na základe informácií od organizátorov štrajku na to upozorňuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach na sociálnej sieti.

09.01.2020 09:58 , aktualizované: 14:21
debata (17)

„Ak je to možné, odporúčame využiť inú trasu,“ uviedla polícia s tým, že situáciu bude monitorovať a priebežne o nej informovať.

Video: Blokovanie cesty na východe Slovenska počas protestu Únie autodopravcov Slovenska a farmárov.

Video

Hraničné priechody s Maďarskom sú zatiaľ prejazdné

Hraničné priechody v Komárne a Šahách sú podľa polície aj napriek avizovanej blokáde autodopravcov prejazdné. Boli prijaté potrebné opatrenia a situáciu na oboch priechodoch monitorujeme, informovala polícia.

Blokáda mala podľa pôvodných informácií trvať približne 12 hodín. Zatiaľ sú spomínané hraničné priechody plne prejazdné a doprava je pokojná. O akejkoľvek zmene budeme aktuálne informovať, uvádza Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Štrajk autodopravcov, ktorý vyhlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a podporila ho Iniciatíva poľnohospodárov, trvá od utorka (7.1.) v Bratislave, Košiciach i na Orave. Únia hovorí o drasticky sa zhoršujúcom podnikateľskom prostredí autodopravcov a žiada 50-percentné zníženie cestnej dane a pozastavenie výberu mýta do určenia nového správcu mýta.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #štrajk autodopravcov