Termín návratu električky do bratislavskej Dúbravky ostáva stále nejasný

16.01.2020 11:03
električka, Bratislava, trať, rekonštrukcia
Rekonštrukcia električkovej trate spôsobila v bratislavskej Dúbravke dopravné zápchy. (Snímka je z leta 2019). Autor: ,

Termín spustenia prevádzky električiek v bratislavskej mestskej časti Dúbravka je stále otázny. Prevádzke električky stále bráni spor so zástupcami vlastníkov pozemkov pod meniarňou v Dolných Krčacoch.

Dúbravčania tak naďalej prestupujú v Karlovej Vsi na zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) Borská na náhradný autobus X5. Informovala o tom Dúbravka na sociálnej sieti po kontrolnom dni na modernizácií Dúbravsko-Karloveskej radiály.

Zhotoviteľ v spolupráci s hlavným mestom pripravuje nový harmonogram prác. Okrem iného majú prestavbu združenej zastávky Záluhy a podchodu Damborského sprevádzať dopravné obmedzenia a taktiež čiastočne uzavrú cestu Mikuláša Schneidera-Trnavského. Zhotoviteľ má o nich informovať vopred. „Zaujímala nás samozrejme Dúbravka, termíny, návrat električky do mestskej časti i plánovaná združená zastávka a prestavba podchodu Damborského a s tým súvisiace dopravné obmedzenia,“ uviedla mestská časť.

Stavebné práce na dráhe v časti obratisko Karlova Ves – Damborského (po novom Záluhy) v Dúbravke ukončili 20. decembra, ale spusteniu električkovej dopravy až do Dúbravky bráni spomínaný spor o vstup na pozemky pod meniarňou Dolné Krčace, z ktorej je napájané trakčné vedenie pre túto trasu. „Prístup k meniarni v súčasnosti znemožňuje nový vlastník pozemku pod ňou. Robíme všetky potrebné kroky k tomu, aby sme sa do nej dostali v čo možno najkratšom čase,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Od mája je naplánovaná najťažšia etapa modernizácie, ktorá má trvať približne 130 dní. Modernizovať sa má najdlhší úsek trate od tunela po Molecovu, kde plánujú postaviť nový prestupný terminál. Finálny a záväzný termín dokončenia modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály vo všetkých etapách je 12. september 2020.

#rekonštrukcia električkovej trate
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku