Bratislava pre očakávaný silný vietor neodporúča ľuďom pohyb pod stromami

Mesto Bratislava pre očakávaný silný nárazový vietor neodporúča ľuďom v pondelok (10. 2.) pohyb pod stromami, a to najmä v parkoch a mestských lesoch. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti. Pred silným vetrom vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2. stupňa.

09.02.2020 19:45
debata (6)

SHMÚ očakáva na Slovensku v pondelok veľmi silný vietor. „Najsilnejší bude na západnom Slovensku pri prechode studeného frontu okolo poludnia a krátko popoludní, ako aj po jeho prechode až do večerných hodín,“ uviedol ústav na sociálnej sieti. Nárazy vetra môžu podľa meteorológov ojedinele dosiahnuť až okolo 100 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť 60 až 70 kilometrov za hodinu. „Zvýšte preto opatrnosť, prípadne tomu prispôsobte pondelkový program,“ vyzýva SHMÚ.

VIDEO: Na Slovensko sa ženie ničivá Sabine. Ako sa pred ňou chrániť?
Video

Silný vietor bude fúkať v pondelok aj na strednom a v časti východného Slovenska. Vietor tu môže miestami dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 až 60 kilometrov za hodinu či krátkodobo v nárazoch 65 až 85 kilometrov za hodinu. Silný vietor očakávajú meteorológovia aj na horách, kde môže miestami dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu.


Pozrite si videopredpoveď počasia na začiatok týždňa s Petrom Jurčovičom.

Video
6 debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #vietor