Proces v prípade útoku mladíkov v MHD na manželov odročili na apríl

04.03.2020 12:02

Samosudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava IV odročila na 15. apríla. Mladíci mali podľa obžaloby v Bratislave v máji minulého roku napadnúť manželský pár.

Na odročený termín súd predvolá dve znalkyne z odboru psychiatrie a psychológie. S čítaním ich písomných výpovedí nesúhlasil obžalovaný Stanislav G.

Dvojicu obžalovaných – Ondreja Á. a Stanislava G., eskortovali príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) z väzby. Dostavil sa jeden svedok. Po ďalšom svedkovi doteraz pátrala polícia a napokon sa zistilo, že aktuálne je vo väzbe vo Viedni, tak sudkyňa prečítala jeho výpoveď z prípravného konania. Podľa jedného z obhajcov na odročenom aprílovom termíne môže byť dokazovanie uzavreté a môže sa pristúpiť k čítaniu záverečných rečí a vyhláseniu verdiktu.

Napadnutie manželského páru Ondrej Á. nepopiera. Stanislav G. trvá na svojej nevine a tvrdí, že chcel poškodenej žene pomôcť. Prokurátorka podľa slov jeho advokáta stiahla obžalobu voči Stanislavovi G. vo výroku, ktorý hovorí o samotnom napadnutí manželského páru. Obžalovaný by tak mal byť už iba zo skutku vydierania, ktorého sa mal dopustiť, keď sa údajne vyhrážal páru, že ak zavolá políciu, tak ho zlikviduje.

Obžalovaný Ondrej Á. mal podľa obžaloby poškodený pár napadnúť. Ku skutku sa priznal, avšak neurobil formálne vyhlásenie o vine. To chcel urobiť aj na novembrovom pojednávaní, avšak popri výpovediach svedkov na to nenašla samosudkyňa časový priestor.

Mladíci mali 22. mája 2019 večer v autobuse linky 83 medzi zastávkami SAV a Damborského v Bratislave fyzicky a verbálne napadnúť manželský pár vo veku 50 a 52 rokov, ktorý ich upozornil na hlučné a neslušné správanie. „Zatiaľ čo prvý z dvoch obvinených zavretými päsťami niekoľkokrát udrel oboch manželov a jednému z nich tým spôsobil ťažké zranenia v oblasti hlavy, druhý obvinený sa následne začal manželom vyhrážať zabitím,“ spresnila po incidente polícia. Po vystúpení z vozidla MHD mali obaja mladíci v blízkosti manželov uviesť, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú.

Výtržníci spôsobili manželom rôzne zranenia a zlomeniny v oblasti tváre. Dopustiť sa tak mali trestných činov ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. V rámci vyšetrovania sa polícii prihlásili svedkovia, ktorí pomohli objasniť incident.

#útok #súd #MHD
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku