Z väzenia v Leopoldove sa odsúdený pokúsil o útek, zastavili ho dva výstrely do vzduchu

05.03.2020 18:45

O útek z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove sa dnes pokúsil jeden z odsúdených. Zastavili ho až dva varovné výstrely do vzduchu, k zraneniu osôb nedošlo. Pokus o útek potvrdila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže Katarína Nováková.

„Na vzniknutú situáciu okamžite zareagovali službukonajúci príslušníci zboru, ktorí sa odsúdeného pokúsili zadržať. Následne opakovane použili výzvu, aby upustil od protiprávneho konania. Z rovnakého dôvodu boli vystrelené aj dva varovné výstrely do vzduchu a následne odsúdený upustil od svojho protiprávneho konania. Pri použití strelnej zbrane nedošlo k zraneniu žiadnej osoby,“ informovala Nováková.

Riaditeľ ústavu podľa nej okamžite prijal potrebné preventívno-bezpečnostné opatrenia a bolo začaté vyšetrovanie vzniknutej udalosti v súčinnosti s príslušnými zložkami Policajného zboru. O vzniknutej situácii bol vyrozumený dozorový prokurátor. Z dôvodu prebiehajúceho vyšetrovania nebude Zbor väzenskej a justičnej stráže k udalosti poskytovať viac informácií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#väzenie #útek väzňa #Leopoldov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku