V Trstenej sa zrútil most do rieky

Most na ceste I/59 v Trstenej minulú jeseň pre havarijný stav úplne uzavreli. Informáciu potvrdila primátorka Trstenej Magdaléna Zmarzláková s tým, že pri udalosti nedošlo k zraneniam ľudí.

20.03.2020 18:44, aktualizované: 19:15
34

„Ponad most vedie náhradná lávka, ktorá je bez poškodenia,“ dodala primátorka. Most uzavreli 28. októbra 2019 po tom, ako miestny obyvateľ nahlásil na polícii známky jeho poškodenia. Statik vtedy uviedol, že most je v dezolátnom stave. V meste v súvislosti s mostom zasadal aj krízový štáb, mimoriadnu situáciu však nevyhlásili.

Podľa hovorkyne Slovenskej správy ciest Lucie Karelovej bol most cez rieku Oravica od roku 2015 zaradený v zlom stavebno-technickom stave (STS), následne ho v roku 2017 preradili do veľmi zlého STS. Na základe mimoriadnej prehliadky zo 4. septembra tohto roku ho pretriedili do STS 7, čo je havarijný stav. Od 27. augusta 2019 na moste obmedzili prejazd vozidiel nad 3,5 tony.

Situáciu na uzavretom moste v Trstenej, ktorý sa v piatok zrútil do rieky, bezodkladne riešil krízový štáb. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová. Pri udalosti nedošlo k zraneniu osôb. V sobotu by mal statik posúdiť stav priľahlej lávky pre chodcov, ktorá je momentálne uzatvorená, dodala Karelová.

Primátorka Trstenej doplnila, že k mostu je už spracovaná projektová dokumentácia a vydané stavebné povolenie. V súčasnej dobe sa čaká na odsúhlasenie súťažných podkladov na výber zhotoviteľa stavby od ministerstva dopravy.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
34 debata chyba
Viac na túto tému: #Trstená #Most