Bratislava: Koronavírus negatívne ovplyvní rozpočet

23.03.2020 10:30

Odhad dosahov je v miliónoch eur, potvrdil hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Ekonomické dôsledky sú podľa magistrátu dvojaké, a to vyššie výdavky spojené s preventívnymi opatreniami, napríklad na nákup hygienického materiálu, a výpadky príjmov, spojené s nižšou ekonomickou aktivitou. „V prvom slede ide o výpadok dane za ubytovanie a tržieb Dopravného podniku Bratislava (DPB), v druhom slede výpadok dane z príjmov fyzických osôb,“ spresnil pre Bubla.

Rozsah podľa mesta Bratislava závisí od trvania krízy. Odhad dosahov je minimálne okolo troch miliónov eur. Sú tam zarátané daň za ubytovanie, tržby DPB a daň za užívanie verejného priestranstva. „Odhad dosahu na daň z príjmov je momentálne takmer nemožné odhadnúť, ale potenciálne sa hýbeme v miliónoch eur,“ poznamenal Bubla.

Záväzok mesta, pokiaľ ide o avizované opravy ciest, chodníkov, verejných priestorov, podľa magistrátu platí. „Toto naďalej zostáva našou prioritou, aj keď nevylučujeme, že tieto zámery budú musieť byť konfrontované s reálnou situáciou,“ spresnil hovorca.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku