V Michalovciach horeli stavebniny, škody presiahnu milión eur

Približne dvadsiatka hasičov zasahovala pri rozsiahlom požiari stavebnín na Ulici pekárenskej v Michalovciach. "Škody na majetku budú vysoké," uviedol operačný dôstojník košického krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

18.04.2020 13:18 , aktualizované: 21:15
Michalovce / Požiar / Foto:
Požiar areálu stavebnín v Michalovciach 18. apríla 2020
debata (9)

Ako doplnil, pri požiari troch budov predajne stavebnín dvaja hasiči utŕžili ľahké zranenia. K zraneniu civilistov podľa jeho slov nedošlo, keďže zásah prebiehal v priemyselnej časti mesta. Na mieste zasahujú hasiči z Michaloviec, Sobraniec a Veľkých Kapušian, podľa Kataríny Križanovej z prezídia HaZZ i členovia dobrovoľného hasičského zboru z Veľkých Revíšť.

„Na miesto udalosti smeruje expertná skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarno-technického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR, nakoľko škoda bola predbežne vyčíslená na jeden milión eur,“ doplnila Križanová.

Video: Požiar stavebnín v Michalovciach.

Podľa slov zisťovateľa príčiny požiarov z michalovského HaZZ Mariána Kováča bola miestom vzniku požiaru zadná časť dvora v blízkosti budovy predajne a skladových priestorov, kde boli uskladnené drevené palety, „od ktorých sa následne požiar rýchlym pohybom šíril na stavebné konštrukcie jednotlivých budov a ďalej do priestoru uskladnených materiálov“.

Ako dodal, príčina vzniku požiaru, ku ktorému hasiči vyrazili v dopoludňajších hodinách a ktorý lokalizovali okolo 14.15 h, je v štádiu vyšetrovania, úmyselné zapálenie však hasiči vylúčili.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Michalovce #požiar #stavebniny