Akcia Kamiben: Muž obvinený z vraždy ide do väzby

, 01.05.2020 18:35
vražda miesto činu NAKA
Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov. Autor:

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v piatok rozhodol o vzatí do väzby Erika K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že dôvodom väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu pracovisko Banská Bystrica dnes rozhodol o vzatí do väzby osoby E. K., ktorá je obvinená z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy,“ uviedla Kudjáková s tým, že rozhodnutie je právoplatné. Prokurátor ani obvinený proti nemu nepodali sťažnosť.

Erika K. policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v stredu (29. 4.) počas akcie „Kamiben“ (v preklade Láska). Podľa zistení polície mal obvinený ešte 3. marca usmrtiť svoju manželku. Násilím ju mal vtlačiť do auta a odviezť z Richnavy a usmrtiť nožom na lesnej ceste v obci Kluknava. Telo následne opäť naložil do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese.

Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu zakopať telo nebohej v kríkoch pri ceste do obce Hrčeľ. Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.


VIDEO: Autentické video zo špeciálneho zásahu v osade za mimoriadnych bezpečnostných opatrení.

VIDEO: Počas zásahu NAKA Kamiben zadržali podozrivého muža. (29.4.2020)

#vražda #polícia SR #NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku