V Starej Lesnej hrozí vyliatie potoka, zasahujú tam hasiči

22.06.2020 23:12

V katastri obce Stará Lesná v kežmarskom okrese hrozí pre stúpajúcu hladinu vody vyliatie miestneho potoka. Informovala o tom Miroslava Knišová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Na mieste zasahuje 13 hasičov Hasičského a záchranného zboru z Kežmarku a z Popradu so šiestimi kusmi hasičskej techniky. „Pridalo sa 29 členov dobrovoľných hasičských zborov z okolitých obcí ako aj pracovníci Povodia Dunajca a Popradu. Všetci spoločne vykonávajú monitoring a stavajú protipovodňové bariéry,“ uviedla Knišová s tým, že momentálne sú sily a prostriedky na mieste dostačujúce a situácia je stabilizovaná. Je zabezpečená aj ochrana okolitých hotelov a objektov.

„Hasiči zotrvajú na mieste podľa potreby a podľa vývoja situácie do neskorých nočných, prípadne ranných hodín,“ uzavrela Knišová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stará lesná #Povodeň #potok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku