Zadržaní migranti na východe Slovenska sú zo Sýrie a Palestíny

04.07.2020 18:57

Migranti, ktorých polícia zadržala v piatok (3. 7.) v Bardejovskej Novej Vsi a pri Giraltovciach, sú zo Sýrie a Palestíny. Medzi 29 ľuďmi bolo aj šesť maloletých vo veku od 9 do 17 rokov. Polícia o tom informovala v sobotu na sociálnej sieti.

„Dodávka mala smerovať od Chmeľovského kopca pri obci Chmeľov v smere na Giraltovce. Nachádzalo sa v nej 22 Sýrčanov a vodič dodávky bol tiež štátny príslušník Sýrie s povolením na pobyt v Nemecku, ktoré už bolo po platnosti,“ informuje polícia.

Väčšinu zo skupiny migrantov zadržali v Bardejovskej Novej Vsi. Pri Giraltovciach podľa polície neskôr zadržali ďalších šiestich Sýrčanov a Palestínčana, ktorí sa pôvodne tiež viezli v dodávke.

Vodiča dodávky si prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii a 29 ľudí predviedli na policajné oddelenie do Prešova.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia #migranti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku