Na Zemplínskej Šírave sa utopili dvaja mladíci

Na Zemplínskej šírave sa v piatok večer utopili dvaja 20-roční mladíci zo Spišskej Belej z okresu Kežmarok. Na vode sa mal prevrátiť nafukovací matrac so šiestimi ľuďmi. Dvaja z nich sa už nevynorili.

, 25.07.2020 10:48, aktualizované: 17:43
Polícia / Zemplínska Šírava / Foto:
31

K tragédii došlo vo vodnej nádrži v Michalovskom okrese v oblasti strediska Slnečný lúč. Polícia ihneď vyhlásila pátranie po oboch nezvestných osobách.

Podľa informácií portálu korzár sa vo vzdialenosti asi 25 metrov od brehu nafukovačka prevrátila a všetci z nej vypadli. Štyrom mladým mužom sa podarilo doplávať na breh, zvyšní dvaja ostali pod hladinou. Ich telá našli v sobotu v trojmetrovej hĺbke približne na rovnakom mieste, kde sa nafukovačka prevrátila.

„Dnes počas pátracej akcie záchranných zložiek okolo 9.30 h príslušníci Hasičského a záchranného zboru vytiahli spod hladiny vodnej nádrže obidve telá bez známok života. Privolaný obhliadajúci lekár na mieste konštatoval v oboch prípadoch smrť bez cudzieho zavinenia a nariadil pitvu, ktorá určí presnú príčinu smrti,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenia pre podozrenie z trestného činu usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy sa rozhodne o ďalšom postupe.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
31 debata chyba
Viac na túto tému: #Zemplínska Šírava #utopenie