„Revitalizáciu mosta predpokladáme v troch etapách,“ vysvetľuje Eva Mišovičová z kancelárie primátora mesta Trenčín. V prvej etape upravia a vybavia zóny pre peších a cyklistov. Práce by sa mali skončiť do konca roka 2023, odhadované náklady dosiahnu približne 1,57 milióna eur. Momentálne sa pracuje na projektovej dokumentácii a žiadosť o financovanie z eurofondov môže byť podaná až po získaní stavebného povolenia.
V rámci druhej etapy majú na moste vzniknúť kocentrum s čajovňou alebo street art galérie so street foodom, teda objekty, ktoré dotvoria promenádny charakter. Financované by mali byť zo súkromných zdrojov, prípadne tiež z eurofondov.
V tretej etape mesto predpokladá zastrešenie mosta, čím sa vytvorí pešia zóna a korzo. Náklady mesto odhaduje približne na 1,35 milióna eur. „Po revitalizácii bude súčasná lávka, ktorú využívajú cyklisti a chodci, rozšírená a bude slúžiť výhradne cyklistom,“ dodáva Mišovičová. Zámer predpokladá, že na moste pribudne reštaurácia alebo kaviareň s terasou, pitné fontánky, lezecká stena alebo trampolína.
Starý železničný most cez Váh získal Trenčín od Železníc Slovenskej republiky s podmienkou, že bude využívaný na verejnoprospešné účely. Pôvodný most postavili v roku 1883, približne po sto rokoch železnice nahradili starú konštrukciu novou. Po sprevádzkovaní nového mosta ho už železnice nevyužívali.