Mesto Poprad vyhlásilo v súvislosti s požiarom domu mimoriadnu situáciu

31.08.2020 12:25, aktualizované: 13:37

V meste Poprad vyhlásili v pondelok mimoriadnu situáciu. Primátor Anton Danko tak urobil v súvislosti s piatkovým požiarom bytového domu, po ktorom ostalo bez strechy nad hlavou 43 ľudí. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti.

Ako mesto uvádza, dôvodom vyhlásenia mimoriadnej situácie je postihnutie a ohrozenie osôb žijúcich v zhorenom objekte. „Mesto Poprad momentálne pracuje na vyčistení pozemku od sutín. Cez sociálny odbor bude pre postihnuté osoby zabezpečené ošatenie, vybavovanie osobných dokladov a humanitárna pomoc,“ uvádza mesto s tým, že strava sa postihnutým občanom zabezpečí prostredníctvom Slovenského Červeného kríža.

Primátor mesta má tiež v pláne osobne sa stretnúť s občanmi zasiahnutými požiarom s cieľom prerokovania možnosti núdzového ubytovania v unimobunkách.

Pri požiari dvojpodlažného bytového domu, ktorý sa 18 hasičom podarilo zlikvidovať v sobotu ráno, utrpeli podľa hasičov dve osoby poranenia dolných končatín.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#požiar #Poprad #mimoriadna situácia #hasiči
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku