Víchrica, hmla. V Nízkych Tatrách zachraňovali mladých turistov

04.10.2020 18:26

Dvojici mladých turistov vo veku 16 a 20 rokov pomáhali v nedeľu v Nízkych Tatrách horskí záchranári. V nepriaznivom počasí uviazli v oblasti Košarísk. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na sociálnej sieti.

„Predchádzajúcu noc, počas ktorej prevládalo nepriaznivé počasie, sprevádzané silným nárazovým vetrom, strávili na hrebeni v oblasti Chabenca. Keď im ráno poškodilo stan, rozhodli sa pokračovať ďalej po hrebeni. V oblasti Košarísk ich však okrem neustále pretrvávajúceho vetra o sile víchrice, ktorý im znemožnil postup, zastihla aj hmla a slabá viditeľnosť,“ priblížili horskí záchranári. Odtiaľto sa rozhodli kontaktovať pomoc, zároveň poskytli aj svoju GPS polohu.

Naproti im išli dvaja horskí záchranári, ktorí turistom po nájdení poskytli teplé tekutiny a zateplili ich. V sprievode s nimi bezpečne zostúpili cez sedlo Poľany na Tri vody. Následne ich dopravili do domu HZS v Jasnej, odkiaľ mali zabezpečený vlastný odvoz.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#horská záchranná služba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku