Popradská nemocnica má po škandále nové vedenie

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vymenoval nové predstavenstvo Nemocnice Poprad s účinnosťou od piatka. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva sa stal Erik Chorvát. Za podpredsedu predstavenstva menovali Michala Neuwirtha, členom predstavenstva sa stal Pavel Pelikán. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

, 16.10.2020 11:25
Poprad / Nemocnica / Foto:
Nemocnica v Poprade
3

„Nové predstavenstvo bolo zvolené dočasne, do uskutočnenia nového výberového konania, najdlhšie však na dobu šiestich kalendárnych mesiacov,“ ozrejmila Galajda s tým, že všetci noví členovia predstavenstva sú dlhoroční zamestnanci Nemocnice Poprad.

Ako ďalej priblížila hovorkyňa, šéf rezortu zdravotníctva rozhodol o odvolaní Antona Hanušína z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva nemocnice. Z funkcie podpredsedu predstavenstva minister odvolal Máriu Turjaníkovú a z funkcie člena predstavenstva Ladislava Brugoša.

Krajčí akceptoval žiadosť Antona Hanušína, ktorý požiadal o uvoľnenie z funkcie. Jeho odchod súvisel s nespokojnosťou zamestnancov nemocnice, ktorí proti nemu spísali petíciu. Žiadali v nej okrem iného odchod generálneho riaditeľa. Zároveň chceli aj jeho odchod z postu predsedu asociácie nemocníc, aby nemal možnosť zasahovať do práce krízovej komisie. V prípade nesplnenia požiadaviek avizovali hromadné výpovede.

Denník Pravda koncom septembra tiež poukázal na to, že nemocnica Poprad nie je pripravená na liečenie pacientov s ochorením Covid-19 a priestory vyhradené na špeciálne oddelenie sú absolútne technicky nevyhovujúce.

Ťažko chorí pacienti mali ležať vedľa pozitívnych pacientov s koronavírusom alebo takých, u ktorých bolo naň podozrenie. Na JIS mali byť pozitívni pacienti vedľa seba alebo oddelení len provizórne natiahnutým igelitom.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Poprad #nemocnica