Ministerka po návšteve nemocnice: Musíme investovať viac peňazí do zdravotníctva

, 24.10.2020 00:00
Oravský Podzámok / Veronika Remišová
Veronika Remišová v Oravskom Podzámku Autor:

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) sa tiež prišla pozrieť na celoplošné testovanie a navštívila nemocnicu v Trstenej. Podľa vlastných slov navštívila malé obce, aj mestá. Stretla sa s prípadmi, keď boli pozitívne testovaní zdravotníci.

„Videla som ľudí, ktorí boli disciplinovaní, dodržiavali odstupy, mali rúška, prišli na celoplošné testovanie. Jednoducho spolupatričnosť a spolunáležitosť,“ skonštatovala Remišová. Podľa nej celú situáciu vynikajúco zvládajú aj primátori, starostovia, zástupcovia samospráv. „Je to mimoriadne náročné, pretože za päť dní musela byť pripravená armáda, samosprávy, polícia, zdravotníci,“ pokračovala.

Ministerska navštívila pri svojej ceste aj nemocnicu v Trstenej, kde bol zrekonštruovaný jeden pavilón z európskych peňazí. „Odtiaľto si odnášam posolstvo, že musíme investovať viac peňazí do zdravotníctva, aby sme ho spravili odolnejším aj na takéto zaťažkávajúce situácie. Je dôležité, aby sme zmiernili veľký tlak na zdravotníctvo, pretože v mnohých nemocniciach sú už na hranici kapacít,“ uzavrela Remišová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zdravotníctvo #Veronika Remišová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku