V Neporadzi testuje chirurgička z Brna aj lekár z Bratislavy

, 21.11.2020 12:58
plošné testovanie neporadza koronavírus
Odberný tím v obci Neporadza. 21.11.2020 Autor: ,

Neveľká dedinka Neporadza neďaleko Trenčína sa môže popýšiť hviezdnym testovacím tímom. Už po tretíkrát sa na testovanie vrátila do rodnej obce Veronika Hanincová, ktorá pracuje ako chirurgička v Brne, či lekár, ktorý pracuje v Bratislave Michal Marko.

Napriek tomu, že testovanie bolo tentoraz skutočne dobrovoľné, pred odberným miestom v miestnom kultúrnom dome už ráno pred ôsmou hodinou čakalo zo desať obyvateľov.

Starosta obce Neporadza Ján Haninec vraví, že v prvom kole sa prišlo dať otestovať 570 ľudí, z ktorých bolo 14 pozitívnych, v druhom kole prišlo 567 testovaných a 9 ľudí bolo pozitívnych.

Lekárka, chirurgička Veronika Hanincová pracuje...
Lekárka, chirurgička Veronika Hanincová pracuje v Brne, napriek tomu prišla už na tretie testovanie do dedinky Neporadza, aby pomohla v svojej rodnej obci. Autor: Tatiana Michalková, Pravda

„Tentoraz neočakávame veľkú účasť, ak príde tretina, tak bude dobre. Niektorí ľudia sa na testovanie pýtali, niektorí sú si vedomí toho, že je to dobrovoľné a keďže sa cítia dobre a sú zdraví, na testovanie sa prísť nechystajú,“ uviedol starosta. Podľa neho dieru v rozpočte spravilo testovanie na úrovni približne dvoch tisícok eur. „Ale dúfam, že vláda splní to, čo sľúbila a peniaze nám vrátia,“ uzavrel starosta.

Mária Tunegová na testovanie prišla, pretože...
Mária Tunegová na testovanie prišla, pretože chodieva k lekárovi a chcela vedieť, či je v poriadku. Autor: Tatiana Michalková, Pravda

Hneď ráno sa prišlo dať otestovať zo desať ľudí priamo z Neporadze, väčšinou preto, že chodia do zamestnania a chcú vedieť na čom sú. Dôchodkyňa Mária Tunegová prišla aj z iného dôvodu. „Chodím po lekároch a potrebujem vedieť, či som infikovaná, alebo nie som, ale aj preto, aby som sama vedela. Pre svoju ochranu,“ povedala. Už o pol desiatej ráno záujem o testovanie, tak ako sa predpokladal starosta obce výrazne poklesol, a pred odberovou miestnosťou nečakal nikto.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plošné testovanie #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku