V centre Bratislavy už stoja vianočné stromy

, 23.11.2020 19:32

Bratislavské Staré Mesto osadilo v pondelok na Hviezdoslavovom námestí tohtoročný vianočný stromček. Je ním desaťmetrový smrek pichľavý, ktorý pochádza z Gruzínskej ulice v ružinovskej Trnávke. Mestská časť by ho mala zdobiť koncom týždňa.

„Stromček budeme zdobiť v piatok a v sobotu by mal už svietiť,“ uviedol pre TASR hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Hviezdoslavovo námestie by mal od piatka zároveň zdobiť aj tradičný adventný veniec. Umiestnený bude na prekrytej 72-metrovej fontáne, ktorá sa tiahne stredom námestia. Prvá sviečka bude na ňom zapálená v nedeľu.

Chýbať nebude tiež vianočná svetelná výzdoba, ktorá však bude tento rok podľa hovorcu jednoduchšia a skromnejšia. „Po minulé roky bolo vysvietené Hviezdoslavovo námestie a priľahlé ulice, v tomto roku sa výzdoba obmedzí na Hviezdoslavovo námestie,“ doplnil Števove.

Vianočný strom je už osadený aj na Hlavnom námestí. Jedľa biela má 12 metrov a 17 rokov. Tohtoročný vianočný stromček darovala Bratislavčanom a Bratislavčankám rodina zo Starých Gruntov, uviedlo hlavné mesto na sociálnej sieti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vianočný stromček #Vianoce #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku