V Trenčíne bude počas víkendu plošné dobrovoľné testovanie

V Trenčíne bude počas najbližšieho víkendu celoplošné testovanie obyvateľov antigénovými testami. Testovanie bude dobrovoľné a bezplatné. V stredu o tom informoval primátor Trenčína Richard Rybníček.

16.12.2020 10:58
koronavirus, testovanie, celoplosne testovania,... Foto: ,
Primátor Trenčína Richard Rybníček s testovacím tímom počas prvého celoplošného testovania 1. novembra 2020.
debata (6)

Situácia je mimoriadne vážna. Je čas, aby sme ochránili obyvateľov mesta Trenčín a najmä Fakultnú nemocnicu Trenčín pred totálnym kolapsom. Nikdy sme neboli na sebe tak závislí. My od lekárov a zdravotných sestier a lekári a zdravotné sestry od nás, obyvateľov mesta. Preto sme sa rozhodli urobiť dve opatrenia. Od piatku 18. decembra sprísnime opatrenia na území mesta Trenčín a v sobotu a v nedeľu zorganizujeme celoplošné testovanie, doplnil Rybníček s tým, že čo sa pandemickej situácie týka, je na tom Trenčín najhoršie zo všetkých krajských miest.

Celkové náklady na testovanie odhadujú na 50 000 až 60 000 eur, mesto bude financovať celé odberné tímy dobrovoľníkov aj zdravotníkov. Ministerstvo vnútra nám dodalo 30.000 testov a ministerstvo obrany 10.000 testov. Napriek tomu, že je testovanie dobrovoľné, prosím Trenčanov, aby sa prišli dať otestovať. Tu už ide o životy, zdôraznil Rybníček.

Podľa prednostu trenčianskej radnice Jaroslava Pagáča má mesto k dispozícii asi 40.000 antigénových testov, testovať sa bude na 33 miestach vrátane troch súčasne funkčných odberných miest.

Testovanie bude v sobotu a v nedeľu od 8.00 do 20.00 h. Sobota je vyhradená pre obyvateľov mesta Trenčín s trvalým a prechodným pobytom, v nedeľu sa môžu Trenčania testovať do 14.00 h., potom sa môžu dať otestovať aj obyvatelia okolitých obcí, skonštatoval Pagáč s tým, že personál na odberné miesta zabezpečila Fakultné nemocnica Trenčín, Ozbrojené sily SR poskytnú piatich zdravotníkov.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #Richard Rybníček #koronavírus #plošné testovanie #antigénové testy