Na rieke Laborec sa narušila hrádza, podarilo sa ju sanovať

25.01.2021 12:55, aktualizované: 16:13

Hrádzu na rieke Laborec pri obci Vojany v okrese Michalovce, ktorej poškodenie v pondelok ráno spôsobilo zaplavenie nezastavaného okolia, sa podarilo sanovať. Informoval o tom hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.

Ako uviedol, po tom, čo zhotoviteľ stavby plynovodu hrádzu sanoval, vodohospodári žiaden ďalší priesak vody v okolí nepozorujú. „Zároveň sa na poškodené miesto navážajú tzv. big bagy, ktoré zabezpečia stabilitu hrádze,“ doplnil. Vodohospodári majú byť tiež pripravení v nevyhnutnom prípade operatívne pristúpiť k otvoreniu poldra Beša, aby sa hroziaca prívalová vlna odvrátila od zastavanej časti.

V súvislosti s mimoriadnou situáciou zasadal aj okresný krízový štáb, vo veci sa angažuje aj ministerstvo životného prostredia. Ako uviedlo na sociálnej sieti, v prípade zhoršenia aktuálneho stavu je pripravené koordinovať postup prác.

Hrádzu cez rieku Laborec pri obci Vojany mal v pondelok ráno narušiť zhotoviteľ stavby plynovodu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Laborec #hrádza #Dolný Zemplín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku