Na Luníku IX budú kontrolovať dodržiavanie karantény

27.01.2021 18:53
Luník IX
Mestská polícia mesta Košice zabezpečuje dodržiavanie karanténnych opatrení v mestskej časti Luník IX v Košiciach Autor:

Mesto Košice za asistencie bezpečnostných zložiek bude zabezpečovať dodržiavanie karanténnych opatrení v súvislosti s ochorením Covid-19 v mestskej časti Luník IX.

VIDEO: Kontroly dodržiavania epidemiologických opatrení na Luníku IX.

Vyplýva to z rozhodnutia regionálnej hygieničky. Mesto o situácii rokovalo aj na krízovom štábe mesta.

Na základe vyhlášky sa má zabezpečiť dodržiavanie karanténnych opatrení, domácej izolácie u osôb s ochorením Covid-19, ako aj u všetkých osôb, ktoré boli s nimi v úzkom kontakte.

„V prípade zistenia porušenia karantény zo strany obyvateľov tejto mestskej časti budú príslušníci bezpečnostných zložiek postupovať podľa vyhlášky regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ uviedli z komunikačného odboru.

Vydaná vyhláška neobmedzuje pohyb osôb zo sídliska, ktoré sa policajtom na ulici preukážu negatívnym výsledkom testu.

„Teda nie je celé sídlisko, respektíve mestská časť v karanténe. Len pozitívne testovaní a ich rodinní príslušníci budú pravidelne kontrolovaní, či dodržiavajú karanténu. Ďalej vyhláška nariaďuje mestu Košice zabezpečiť dezinfekciu verejných priestranstiev v danej mestskej časti,“ vysvetlila Zuzana Dietzová z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Košiciach. Uplynulý víkend sa v rámci celonárodného skríningu na Luníku IX potvrdilo ochorenie Covid-19 u 38 osôb.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Luník IX #lockdown #Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku