Starosta Marianky pre opakované zastrašovanie rezignoval

Starosta Marianky v okrese Malacky Dušan Statelov sa rozhodol odstúpiť z funkcie. Rozhodnutie prišlo po opätovnom vandalskom útoku na jeho majetok, v noci zo soboty (30. 1.) na nedeľu (31. 1.) mu neznámy páchateľ podpálil konskú stajňu.

02.02.2021 12:42
debata (48)

„Polícia skonštatovala, že išlo o úmysel, hrozilo tiež zapálenie susedného domu,“ priblížil na sociálnej sieti Statelov, pripomínajúci, že pred dvomi rokmi mu niekto úmyselne podpálil auto.

Polícia doteraz páchateľa nevypátrala. Statelov vtedy naznačil, že požiar môže súvisieť s jeho postojom k developerským záujmom v obci a odmietaním neregulovanej výstavby.

„Už vtedy som zvažoval odstúpenie, zotrvanie som podmieňoval vyšetrením prípadu a odhalením toho či tých, ktorí za tým stáli,“ priznal.

Ďalší útok, ktorému bol vystavený, ho však podľa vlastných slov utvrdzuje v tom, že ide o psychický nátlak a koordinované úsilie snažiace sa o jeho rezignáciu. Statelov v tejto súvislosti pripomína neadekvátne a neodôvodnené útoky na sociálnych sieťach i ďalšie formy vyhrážok a zastrašovania, ktorým musí čeliť on a jeho rodina. Priznal i nezhody s niektorými poslancami, ktorí podľa neho neobhajujú verejný záujem a záujem obce.

„V tejto situácii nevidím dôvod, aby som pokračoval vo funkcii,“ uviedol vo zverejnenom videu. V najbližších dňoch chce odovzdať agendu svojmu zástupcovi a oznámiť ďalší postup. Statelov zvíťazil v komunálnych voľbách v novembri 2018.

48 debata chyba
Viac na túto tému: #starosta #Marianka