V Bratislave pribudlo vlani 1 339 stromov, pre hlavné mesto je zeleň prioritou

V rámci iniciatívy 10-tisíc stromov pribudlo vlani v Bratislave 1 339 stromov a 6 598 kríkov. Magistrát hlavného mesta o tom informuje vo svojom profile na sociálnej sieti.

27.02.2021 15:20
Sadenie Stromov Foto:
Sadenie stromov v rámci projektu 10-tisíc stromov v bratislavskej Rači 5. novembra 2020.
debata (4)

„Aj vďaka vám pribudlo minulý rok v Bratislave 1 339 nových stromov a 6 598 kríkov, a to nepočítame náhradnú výsadbu,“ uviedla samospráva a dodala, že v roku 2020 podporilo iniciatívu 255 jednotlivcov a viac ako 20 občianskych združení, firiem či zastupiteľských úradov.

„Hneď, ako nám to umožnia teplotné podmienky, odštartujeme jarnú výsadbu, ktorej plán spolu s už vysadenými stromami vyznačenými v mape nájdete na webovej stránke 10-tisíc stromov,“ doplnil magistrát.

Hlavné mesto pracuje v rámci iniciatívy 10-tisíc stromov na pláne systematickej obnovy a udržateľnosti drevín. „Dreviny v lete chránia naše ulice pred prehrievaním, zlepšujú kvalitu ovzdušia, zmierňujú následky prívalových dažďov a poskytujú útočisko pre živočíchy a dôležitý hmyz. Zeleň je preto jednou z našich priorít,“ uvádza hlavné mesto, ktoré zároveň v rámci iniciatívy hľadá partnerov z radov firiem, inštitúcií, organizácií a komunít, ale aj obyvateľov, ktorí sa chcú zapojiť do aktivít na podporu zelene v hlavnom meste.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Stromy