Na priehrade Ružín odštartoval najväčší environmentálny projekt zberu a recyklácie odpadov

Na priehrade Ružín v okrese Gelnica odštartoval najväčší environmentálny projekt v oblasti zberu a recyklácie odpadov na Slovensku. Uviedol to predseda občianskeho združenia Ružínska priehrada Jozef Kojecký. Cieľom projektu „Za čisté Slovensko“ bude odstraňovanie plastového odpadu a plastov z prírodného prostredia.

23.04.2021 18:05
Ružín Foto:
Komunálny odpad vo vode pri priehrade Ružín I
46

Pilotný projekt sa dotkne Ružínskej priehrady a povodí riek Hnilec a Hornád. Okrem OZ budú na projekte spolupracovať aj ministerstvo životného prostredia, ministerstvo dopravy či Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Video: Ružín je opäť plný odpadu. Miesto navštívil aj minister životného prostredia Ján Budaj.

Okrem vyčistenia priehrady Ružín a okolia povodí Hnilca a Hornádu má projekt priniesť pozitívny efekt v podobe zamestnávania ťažko zamestnateľných ľudí či marginalizovaných skupín obyvateľstva.

Riaditeľ Úradu práce Košice, Michal Michalov, prisľúbil pomoc rezortu pre sociálne integrované podniky, a to formou príspevku na zamestnanosť pre tých, ktorí sa budú v rámci projektu aktívne podieľať na zbere a triedení odpadu.

Po Ružínskej priehrade prídu na rad aj ďalšie projekty, týkajúce sa odstraňovania odpadu z prírody. Kojecký dodal, že na základe výsledkov pilotného projektu na Ružíne nadobudnú v ňom zapojené organizácie poznatky o tom, aké metódy „boja“ s odpadmi v prírode zaberajú najlepšie. Tie budú potom uplatňovať aj pri ostatných projektoch.

Komunálny odpad vo vode pri priehrade Ružín I
Druhý
		zľava minister životného prostredia Ján...
+5Vodná nádrž Ružín
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
46 debata chyba
Viac na túto tému: #zber odpadkov #Ružín #recyklácia