V Bratislave sa zrazili električky, zranila sa žena. Škody sú v desiatkach tisíc

Pri pondelkovej rannej nehode električiek v bratislavskej Karlovej Vsi na Botanickej ulici sa zranila staršia žena, informovala záchranná služba.

24.05.2021 08:15 , aktualizované: 12:41
Zrážka električiek v Bratislave - Karlovej Vsi Foto:
Zrážka električiek v Bratislave - Karlovej Vsi
debata (10)

Dopravný podnik Bratislava (DPB) predpokladá škody po rannej zrážke dvoch električiek v bratislavskej Karlovej Vsi v desiatkach tisíc eur. Udalosť je podľa dopravcu v štádiu vyšetrovania. Pre TASR to uviedla hovorkyňa DPB Ľubica Melcerová a zároveň potvrdila informácie zdravotných záchranárov o zranení jednej z cestujúcich, ktorá bola prevezená do nemocnice.

K nehode došlo v pondelok ráno na Botanickej ulici. „Vodič električky linky 9 vrazil do pred ním jazdiacej električky linky 4. V dôsledku zrážky došlo aj k vykoľajeniu vozidla,“ spresnila Melcerová. Pre nehodu bola dočasne prerušená premávka električiek liniek 4 a 9 na Botanickej ulici smer Pri kríži. V úseku jazdila náhradná autobusová doprava.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová pre TASR uviedla, že pri nehode električiek sa zranila staršia žena. „Záchranári ošetrili ženu s úrazom dolnej končatiny a pri vedomí ju previezli do nemocnice,“ spresnila hovorkyňa.

Polícia spresnila, že k zrážke električiek došlo na zastávke MHD Botanická, a to z doposiaľ presne nezistených príčin. „Obaja vodiči električiek boli podrobení vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu, tie sa skončili s negatívnym výsledkom,“ informoval TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Spôsobenú škodu odhadla polícia zhruba na 80.000 eur. „Vyšetrovaním presných príčin a okolností, za akých k nehode došlo, sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV,“ podotkol Szeiff.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #električky #MHD #DPB