Pre výskyt medveďa vyzýva polícia na zvýšenú opatrnosť v Žiari nad Hronom

V uliciach mesta Žiar nad Hronom sa v noci z nedele na pondelok pohyboval medveď. Pre TASR to potvrdil Mário Bóna z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

21.06.2021 09:37
debata (51)

Medveďa v noci pri výkone služby spozorovala policajná hliadka. Zviera sa pohybovalo v blízkosti biskupského kaštieľa vo dvore nového domova dôchodcov a po ulici Slovenského národného povstania. Napriek tomu, že medveď nikoho neohrozil ani nespôsobil žiadne škody, vyzýva polícia obyvateľov mesta na zvýšenú opatrnosť.

„Hliadka kontaktovala všetky príslušné orgány ochrany prírody i samosprávu,“ dodal Bóna s tým, že polícia bude situáciu v uliciach mesta naďalej monitorovať.

V rámci okresu Žiar nad Hronom eviduje Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR hlásenia o výskyte medveďov aj v obciach Kunešov a Krahule. Starostovia oboch samospráv pre TASR uviedli, že ich pohyb v blízkosti ľudských obydlí je v posledných rokoch čoraz intenzívnejší. Podľa starostu Kunešova Petra Slašťana zachytili fotopasce poľovníkov počas dvoch mesiacov asi 16 rôznych jedincov, ktoré sa v tejto oblasti pohybujú.

51 debata chyba
Viac na túto tému: #medveď #Žiar nad Hronom