Bratia Paškovci dostali za bitku z roku 2015 iba podmienečné tresty

V kauze pouličnej bitky z novembra 2015 v centre Košíc krajský súd v utorok uložil tresty pre trojicu bratov Paškovcov.

22.06.2021 12:06, aktualizované: 12:46
paškovci Foto:
Súdne pojednávanie na Krajskom súde v Košiciach s obvinenými bratmi zľava Marošom, Martinom a Branislavom Paškovcami.
debata (110)

Uznaní sú za vinných z prečinu výtržníctva a dvaja z nich aj z prečinu ublíženia na zdraví. Odvolací súd potvrdil Branislavovi Paškovi podmienečný dvojročný trest, Marošovi Paškovi zvýšil podmienečný trest na deväť mesiacov a Martinovi Paškovi zvýšil trest na podmienečné tri mesiace.

VIDEO: Súd s Paškovcami, bratia dostali podmienečné tresty.

Súd tresty zvýšil

Odsúdení majú zároveň povinnosť uhradiť škodu štvorici poškodených vrátane dvoch žien. Rozsudok je právoplatný. Skúšobná doba pre podmienečné tresty je pre Branislava Pašku v trvaní troch rokov, pre Maroša Pašku 18 mesiacov a pre Martina Pašku 12 mesiacov.

Krajský súd rozhodoval o odvolaní voči rozsudku Okresného súdu Košice I. z mája 2020. Odvolanie obžalovaných zamietol, odvolanie podal aj krajský prokurátor, ktorý žiadal adresnejšie tresty. V prípade dvoch z bratov krajský súd zvýšil tresty, Maroš Paška mal pôvodne podmienečný trojmesačný trest a Martin Paška peňažný trest v sume 500 eur.

V kauze, ktorá trvala viac ako 5,5 roka, rozhodoval okresný súd trikrát, dvakrát mu krajský súd vec vrátil, posledne v novembri 2019, keď zohľadnil námietky prokurátora. Okresný súd následne uznal, že Branislav Paška spôsobil mladej žene ťažkú ujmu na zdraví, keď ju kopol do oblasti zadnej časti hlavy a krku.

Prišli o pozície

Odsúdení sú synovci niekdajšieho predsedu Národnej rady SR, zosnulého Pavla Pašku. Všetci traja na pojednávaniach vyhlásili, že sa cítia nevinní, vypovedať pred súdom odmietli. Pre médiá sa odmietli vyjadriť.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov došlo 22. novembra 2015 okolo 3.15 h pred pizzeriou na košickej Hlavnej ulici. Udalosť dokumentuje aj záznam z bezpečnostnej kamery. Pri fyzickom útoku bratov utrpela zranenie najmä mladá žena a jej priateľ. Po medializácii incidentu musel Martin Paška odísť z funkcie technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice, Branislav Paška prišiel o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky v košickej univerzitnej nemocnici. Tretieho z bratov, Maroša Pašku, prepustili z radov polície pre porušenie služobnej prísahy.

Martin, Maroš a Branislav Paška, košice, súd Čítajte viac VIDEO: Bratov Paškovcov odsúdili za pouličnú bitku, odvolali sa
110 debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #súd #bitka #bratia Paškovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy