Prešov ako prvý začal očkovať v nákupnom centre

Za necelých päť hodín zaočkovali v obchodnom centre (OC) na ulici Armádneho generála Svobodu na sídlisku Sekčov v Prešove proti ochoreniu COVID-19 celkovo 200 ľudí.

, 18.07.2021 19:18
SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX Foto: ,
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v obchodnom centre na sídlisku Sekčov v Prešove.
debata (49)

Prešovský samosprávny kraj (PSK) tam v nedeľu od 10:00 do 18:00 podával vakcíny Janssen pre nezaregistrovaných záujemcov starších ako 16 rokov.

VIDEO: Očkovanie v Prešove v nákupnom centre.

Obrovský záujem

„Záujem je naozaj obrovský, prekonalo to aj naše očakávania. V tejto chvíli máme zaočkovaných 200 ľudí. V konečnom dôsledku to má dvojaký účinok. Jednak ten, že ľudia majú jednorazovú vakcínu, majú ju ihneď bez toho, aby sa predtým museli hlásiť v zložitom systéme. Druhý aspekt je ten, že to znižuje náklady PSK a vôbec štátu, keďže sme vo verejných priestoroch, kde je dobrá infraštruktúra. Tieto priestory sú dokonca klimatizované, čiže sú možno o stupeň na vyššej úrovni ako naše telocvične, kultúrne domy alebo športové haly,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v obchodnom...
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v obchodnom...
+5Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v obchodnom...

Že budú očkovať v OC sa podľa jeho slov rozhodli vo štvrtok (15. 7.). „Na Slovensku sme asi prví, ale možno budeme dobrým príkladom pre iných a aj iné kraje začnú ponúkať takúto službu ľuďom. Komunikujeme aj s inými OC na území PSK. Tento týždeň chceme spustiť očkovanie taktiež v OC v Poprade,“ doplnil Majerský.

Povolali druhý tím

Ako ďalej povedal vedúci odboru zdravotníctva Úradu PSK Jozef Tekáč, mali v OC pripravený jeden očkovací tím v zložení lekár a zdravotná sestra.

„Hneď, ako sme videli, aký je záujem, povolali sme aj náhradníkov, čiže teraz už očkujú obidva tímy. Náš cieľ bol zaočkovať minimálne 100 ľudí, to by sme považovali za úspech. Teraz je zaočkovaných 200 ľudí, máme pripravených nie 300, ale do zálohy sme si zobrali 500 dávok vakcíny,“ priblížil Tekáč s tým, že ak by nestačil ani tento počet, vedia z prešovského VOC dodať ďalšie dávky.

Do OC sa podľa neho prišli zaočkovať ľudia, ktorým sa nedarilo registrovať v systéme. „Potom sú tu ľudia, ktorí sa jednoducho z pohodlnosti nechceli registrovať a toto im vyhovuje. Tretia skupina sú ľudia, ktorí sa chystajú, alebo respektíve už majú termín dovolenky, a preto sa prišli rýchlo zaočkovať,“ dodal Tekáč.

Výjazdová očkovacia služba PSK od svojho spustenia 8. mája podala už takmer 14 000 vakcín. Ďalších viac ako 163 000 vakcín bolo od konca februára do začiatku júla aplikovaných vo VOC.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #Prešov #očkovanie #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy