Zábery z policajnej naháňačky v Bratislave, bola aj streľba. Nákladiak ukrýval migrantov

Hliadkam bratislavských policajtov bolo krátko pred 11.00h zo strany maďarských kolegov dané do pozornosti nákladné motorové vozidlo zn. Volkswagen, ktoré policajné hliadky prenasledovali z územia Maďarska.

30.09.2021 14:00
debata (7)
VIDEO: Pozrite si video priamo od policajtov.
Video

Vodič tohto vozidla odmietol zastaviť, pričom na území Slovenska rovnako ignoroval výzvy policajtov na zastavenie.

Viaceré hliadky sa snažili toto vozidlo zastaviť, pričom vodič riskantnou jazdou po diaľnici D2 pokračoval v smere do Českej republiky. Z diaľnice vodič zišiel v smere do mestskej časti Lamač a pokračoval cez Záhorskú Bystricu.

Policajti opakovane vyzývali vodiča na zastavenie. On však tieto výzvy ignoroval a v nebezpečnej jazde, ktorou ohrozoval nielen seba ale hlavne ostatných účastníkov cestnej premávky, pokračoval ďalej. Policajti mimo zastavaného územia v smere na automobilový závod Volkswagen použili služobnú zbraň a vystrelili niekoľko varovných výstrelov.

fiat auto naháňačka košice Čítajte viac Naháňačka v Košiciach, auto nezastavili ani výstrely

Vodič s nákladným vozidlom následne zastavil a dal sa na útek v smere do poľa, kde bol hliadkami Policajného zboru obmedzený na osobnej slobode. Policajti následne v nákladnom priestore vozidla našli 28 migrantov. Tí budú odovzdaní cudzineckej polícii k vykonaniu ďalších potrebných úkonov. Vodič bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Počas prenasledovania vozidla a následného zadržania vodiča k zraneniu osôb nedošlo.

zdroj: Polícia SR

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #nákladné autá #policajná naháňačka #polícia SR