V bratislavskom Ružinove vybuchol byt, našli v ňom mŕtvu ženu

V bratislavskom Ružinove došlo v noci k výbuchu a následnému požiaru v byte na Ružovej doline 9. Hasiči na mieste našli pozostatky jednej osoby, pravdepodobne 59-ročnej obyvateľky bytu.

10.10.2021 11:46, aktualizované: 19:02
výbuch Foto:
V bratislavskom Ružinove došlo v noci na nedeľu 10. októbra 2021 k výbuchu a následnému požiaru v byte na Ružovej doline 9.

Informoval o tom ružinovský starosta Martin Chren s tým, že príčina, prečo došlo k jednému až dvom výbuchom v byte na siedmom nadzemnom podlaží, zatiaľ nie je známa. Plyn tam totiž zavedený nemajú.

Chren upozornil, že sa momentálne čaká aj na výrok statika. V byte totiž hasiči spozorovali narušenie obvodových múrov, zničené boli aj stúpačky. „Aktuálne je na zemi asi päť centimetrov vody, ktorá pomaly steká dole. Celý vchod bude zrejme pár dní bez elektriny, byty pod výbuchom zrejme aj bez vody a kúrenia,“ uviedol starosta.

Bratislavská polícia uviedla, že v nedeľu krátko po 04:30 h na linke 158 prijali oznámenie o požiari bytu na ulici Ružová dolina. „Na miesto sa dostavili všetky potrebné zložky. Bola vykonaná aj evakuácia obyvateľov bytovky,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková. Polícia zároveň potvrdila, že bolo nájdené telo bez známok života. „V tejto veci bolo začaté trestne stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“ spresnila hovorkyňa.

Hasiči na sociálnej sieti informovali, že k ďalším úmrtiam a ani zraneniam nedošlo.

požiar Čítajte viac Oheň zničil historickú lisovňu, škoda dosiahla 266-tisíc eur
debata chyba
Viac na túto tému: #výbuch #Ružinov #Bratislava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy