Z viacerých častí Bratislavy hlásia zápach plynu, hasiči a plynári zdroj nenašli

Z viacerých častí Bratislavy hlásili v stredu večer obyvatelia zápach plynu. Evidovali ho v Dúbravke, Lamači i Ružinove. Situáciu priamo v bratislavských uliciach preverovali aj hasiči s plynármi, čo pre TASR potvrdili z bratislavského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru.

08.12.2021 22:45
debata (20)

Zdroj zápachu a ani únik plynu však ani po viacerých meraniach nenašli. Zásah už ukončili.

Mestská časť Dúbravka po 21.00 h informovala obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete, aby si zavreli okná a ostali vo svojich domovoch. „Plyn cítiť na viacerých miestach Bratislavy. Kontaktovali sme hasičov, sú v teréne a preverujú, čo sa deje. Nie je ale podľa hasičov dôvod na paniku,“ uviedla samospráva.

Neskôr starosta Dúbravky Martin Zaťovič spresnil, že plynári a aj rafinéria Slovnaft deklarujú, že u nich porucha nie je. „V súčasnosti sa zisťuje, či nešiel nejaký vlak a z neho nebol únik,“ podotkol starosta.

Aj mestská časť Lamač prostredníctvom sociálnej siete upozornila verejnosť na zvýšený výskyt zemného plynu v ovzduší a odporučila pozatvárať okná. Rovnako postupovala aj mestská časť Ružinov. Tá informovala, že hlásenia o zápachu plynu preveruje okrem hasičov, plynárov aj štátna polícia.

„Linky tiesňového volania už začínajú byť preťažené. V tejto chvíli nie je dôvod na obavy, záchranné zložky odporúčajú však neotvárať okná a pokiaľ je to možné, pre istotu, nevychádzať von,“ spresnila ružinovská samospráva.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #hasiči #únik plynu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy