Vo Vysokých Tatrách otvárajú v sobotu ďalšie zjazdovky

Po Štrbskom Plese, na ktorom sa lyžuje od 11. decembra sa otvoria od soboty zjazdovky a lanovky v Tatranskej Lomnici.

18.12.2021 06:00
debata (6)

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici odštartuje prevádzku na línii zjazdoviek z Čučoriedok do Tatranskej Lomnice. V prevádzke budú sedačkové lanovky z Tatranskej Lomnice na Štart a zo Štartu na Čučoriedky, rovnako kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso, Skalnaté Pleso – Lomnický štít. Kabínkové lanovky budú k dispozícii aj pre peších návštevníkov. Všetky kabínkové lanovky budú premávať s obmedzením kapacity na 25 %.

V Štrbskom Plese sa od uplynulého víkendu lyžuje na zjazdovkách Interski, Turistická a Junior s vlekmi a so sedačkovou lanovkou Mostíky. V Starom Smokovci je v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, sánkovanie na 2,5 km sánkarskej dráhe do Smokovca a na Hrebienku je otvorený aj Tatranský ľadový dóm – v tomto roku inšpirovaný témou putovania a katedrálou v Santiagu de Compostella.

Lyžiarske strediská sú prevádzkované v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), kontrola príslušných dokladov prebieha pri predaji skipasov v pokladniciach, ako aj pri vstupe do strediska. Skipasy a lístky na lanovky za najvýhodnejšie ceny sú k dispozícii v on-line predpredaji na gopass.travel.

Gastropevádzky budú otvorené podľa aktuálnych opatrení len vo forme výdaja objednávok z okienka.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry #lyžovanie #Tatranská Lomnica #Prešovský kraj