Leteckí záchranári zasahovali v Malej Studenej doline, 29-ročná žena neprežila

Leteckí záchranári v sobotu dvakrát zasahovali v Malej Studenej doline. Sedemdesiattriročného zraneného muža previezli do nemocnice, 29-ročná turistka z Ukrajiny nehodu neprežila.

15.01.2022 20:02
Leteckí záchranári Foto: ,
debata (3)

Informujú o tom leteckí záchranári na svojom webe s tým, že v oboch prípadoch mali turisti pre terén, v akom sa pohybovali, nedostatočnú výstroj.

„Popradskí leteckí záchranári prijali v sobotu popoludní požiadavku o pomoc do Malej Studenej doliny. Sedemdesiattriročný turista po pošmyknutí utrpel pád dlhý 100 metrov a hlavou narazil o skalu,“ priblížili záchranári s tým, že po krátkodobom bezvedomí sa prebral, no okolnosti pádu si nepamätal.

Lekárka bola podľa ich slov spolu s horským záchranárom k zranenému vysadená pomocou palubného navijaka a na mieste turistovi ošetrila rozsiahle tržné poranenie hlavy. Zraneného v stabilizovanom stave previezli na ďalšie vyšetrenie do popradskej nemocnice.

Po návrate na základňu dostali záchranári ďalšie volanie z rovnakého miesta k 29-ročnej turistke, ktorá sa tiež pošmykla, no jej pád mal dĺžku viac ako 300 metrov. „Po náraze do skál ostala ležať nehybne v bezvedomí. Posádka po prijatí výzvy okamžite vzlietla a smerovala k miestu. Po vysadení lekárky prebiehala u ženy prítomnými svedkami laická resuscitácia,“ uviedli záchranári s tým, že jej zranenia boli nezlučiteľné so životom.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #leteckí záchranári #Malá Studená dolina
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy