V Bratislave rozbehli stavbu dvoch mostov pre novú električkovú trať

V bratislavskej Petržalke sa začala výstavba dvoch mostov v rámci výstavby predĺženia električkovej trate až po Janíkov dvor.

16.03.2022 13:51
vizualizacia, Petržalka, električka Foto:
Vizualizácia električkovej trate do Petržalky po Janíkov dvor.
debata

Aktuálne sa pracuje na moste pri Rusovskej ceste a pri zastávke Jungmannova i na najdlhšom moste novej trate pri kostole Svätej rodiny. Na sociálnej sieti o tom informuje hlavné mesto.

„Pripravujú sa výkopy pre podpery mosta a realizujú sa práce na zabránenie zosuvu pôdy,“ spresnila samospráva. Na trase budúcej električkovej trate celý február odstraňovali vrchnú vrstvu pôdy z nespevnených plôch. Získanú zeminu použijú neskôr pri zatrávňovaní a výsadbe v okolí.

Novú električkovú trať v Petržalke stavia vysúťažená skupina dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka za 74,58 milióna eur bez DPH. Hradená má byť najmä z eurofondov. Stavebné práce prebiehajú súčasne na viacerých stavebných objektoch pozdĺž celého úseku novej trate. Vedenie hlavného mesta verí, že električka bude novou traťou jazdiť do konca roka 2023.

Budúca trať bude nadväzovať na jej prvú etapu Jesenského – Jungmannova, v rámci ktorej sa kompletne rekonštruoval aj Starý most. Trasa električky sa predĺži o 3,9 kilometra, od súčasnej konečnej zastávky Jungmannova po novú konečnú zastávku Janíkov dvor. Nový úsek bude mať celkovo sedem zastávok, predovšetkým v blízkosti dôležitých dopravných uzlov. Pôjde o zastávky ako Chorvátske rameno, Gessayova, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavská a Janíkov dvor.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #električka #Bratislavský kraj #električka do Petržalky