Technická univerzita ponúka štúdium pre Ukrajincov

Technická univerzita v Košiciach ponúka prichádzajúcim študentom bezplatné štúdium.

23.03.2022 08:41
debata

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach sa v reakcii na aktuálnu vojnovú situáciu na Ukrajine rozhodla otvoriť svoje brány ukrajinským študentom a študentkám. Ponúka im možnosť bezplatného štúdia perspektívnych študijných odborov na top fakulte, ktorá ako jediná pokrýva celý výrobný cyklus, čo výrazne zvyšuje šance absolventov na trhu práce v rôznych odvetviach priemyslu ako získavanie a spracovanie zemských zdrojov, strojárstvo, automobilový priemysel, ekologické a environmentálne vedy či výskum materiálov.

„Študenti k nám môžu nastúpiť do prvého ročníka od septembra. K dnešnému dňu zatiaľ evidujeme jednu prihlášku. Študovať však môžu aj vo vyšších ročníkoch, ako pokračovanie ich štúdia z univerzít na Ukrajine. Celkovo môžeme prijať sto uchádzačov,“ uviedla prodekanka pre vonkajšie vzťahy a marketing fakulty Martina Hrubovčáková.

Sme v tom spolu, zdôrazňuje fakulta a aj preto je pripravená ukrajinským študentom a študentkám uhradiť všetky poplatky spojené so štúdiom, poskytnúť pomoc pri zabezpečení všetkých potrebných dokumentov a ponúka im aj bezplatný kurz slovenského jazyka. Okrem toho im vďaka spolupráci s priemyselnými partnermi pomôže nájsť si prácu a mať tak stály finančný príjem. Môžu tak študovať a zároveň mať aj stály príjem. Umožňuje to aj denná forma štúdia v kombinovanej forme, v ktorej sa výučba realizuje prevažne vo štvrtok a v piatok, zvyšok je realizovaný dištančnou metódou, komunikáciou prostredníctvom komunikačných prostriedkov založených na využívaní počítačových sietí.

Prodekanka v tejto súvislosti uviedla, že fakulta ešte nemá ukrajinských študentov, a preto s ich uvedením do pracovného pomeru s podporou svojich priemyselných partnerov musí počkať. „Verím, že v dohľadnom čase budú počty záujemcov o štúdium na našej fakulte narastať.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #štúdium #Košický kraj #Ukrajinci na Slovensku #TUKE