Najprv ukradnú bižutériu, potom sa s ňou vyfotia na sociálnu sieť

Polícia objasňuje viacero krádeží bižutérie v Prievidzi. Dopustiť sa ich mali najmä maloleté dievčatá, ktoré sa následne s ukradnutým tovarom odfotia a fotografie uverejnia na sociálnej sieti, informuje Trenčianska krajská polícia.

, 09.06.2022 14:33
bizuteria, policia Foto:
Polícia apeluje na rodičov, aby venovali pozornosť tráveniu času detí na sociálnych sieťach.
debata

Krádeže bižutérie, ktorých sa mali dopustiť najmä dievčatá vo veku desať až 12 rokov, vyšetruje prievidzská polícia ako priestupky proti majetku.

„Maloleté sa vybrali do obchodných domov, kde sa pokúsili odcudziť malý tovar – hlavne bižutériu, náušnice, náramky, prstene alebo slnečné okuliare. Dôvodom ich konania má byť výzva zo sociálnej siete na odcudzenie tovaru,“ objasnili policajti.

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda, lieky, predávkovanie Čítajte viac Za predávkovaním liekom na horúčku nie je výzva na internete. Deti tak prosia o pomoc

Po prípadnej úspešnej krádeži mala podľa nich nasledovať selfie fotografia s odcudzeným tovarom a následne zdieľanie tejto foto na sociálnych sieťach.

„Týmto apelujeme najmä na rodičov maloletých detí, aby svojim ratolestiam venovali pozornosť, prípadne im vysvetlili možné následky takéhoto konania a venovali pozornosť tráveniu ich času na sociálnych sieťach,“ vyzvali policajti.

Miloslavov Alžbetin Dvor šikana alkohol mladistvý gang Čítajte viac V kauze šikany v Miloslavove padlo obvinenie
debata chyba
Viac na túto tému: #internetová výzva
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy