Polícia a hasiči prehľadávajú nádrž Ružiná, utopiť sa v nej malo 11-ročné dievča

Polícia a hasiči prehľadávajú vodnú nádrž Ružiná v okrese Lučenec. Utopiť sa v nej malo len 11-ročné dievča, potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

28.06.2022 19:15
debata (1)

„Prijali sme informáciu o tom, že vo vodnej nádrži sa malo utopiť 11-ročné dievča. Na mieste stále zasahuje polícia v spolupráci s hasičmi,“ uviedla policajná hovorkyňa s tým, že bližšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť.

Po dievčati pátralo šesť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) s dvoma kusmi techniky. „Zasahujúci príslušníci s pomocou člna prehľadávali hladinu spolu s potápačmi,“ povedal hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Matúš Kondela. Hasičom sa telo utopeného dievčaťa podarilo nájsť, nachádzať sa malo neďaleko brehu.

Vodná nádrž Ružiná bola v uplynulých rokoch rekonštruovaná, v súčasnosti sa uskutočňuje jej napúšťanie. Podľa Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) bola v polovici júna nádrž napustená približne na 18 percent svojho celkového objemu.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ružiná
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy