V rodinnom dome vo Valalikoch zomrelo dieťa, prípad vyšetrujú

K úmrtiu deväťročného dievčaťa došlo v nedeľu v rodinnom dome v obci Valaliky v okrese Košice-okolie. Na mieste zasahovali privolaní záchranári, potvrdili, že oživiť dieťa sa im už nepodarilo. Polícia začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

24.08.2022 17:37
Polícia Slovenskej republiky Foto:
Ilustračné foto
debata

„V nedeľu okolo 17.30 h bolo v jednom z rodinných domov v obci Valaliky nájdené telo maloletej osoby bez známok života. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a bolo nariadené vykonanie pitvy,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia v tejto súvislosti začala podľa nej trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. S ohľadom na pozostalých a citlivosť prípadu polícia nebude poskytovať ďalšie informácie.

Nahlásenie nálezu bezvládneho tela dieťaťa vo vani prijali na linke tiesňového volania záchrannej zdravotnej služby. „Operátor linky tiesňového volania okamžite s nahlasovateľom začal telefonicky asistovanú resuscitáciu, ktorú vykonával do príchodu záchrannej zdravotnej služby. Záchranári po príchode na miesto udalosti pokračovali v resuscitácii, no napriek snahe sa im už pacienta nepodarilo zachrániť,“ uviedol hlavný lekár Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Július Pavčo.

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Valaliky