Požiar štiepky v elektrárni Vojany sa podarilo uhasiť

Požiar drevnej štiepky v areáli elektrárne vo Vojanoch sa podarilo uhasiť. K vznieteniu na skládke tuhého druhotného paliva došlo krátko popoludní, podľa hovorkyne Slovenských elektrární Oľgy Bakovej sa oheň rozšíril z neznámych príčin. Známa v tejto chvíli nie je ani výška škôd.

04.09.2022 16:33
SR Vojany elektráreň hasiči požiar štiepka KEX Foto: ,
V areáli Elektrárne Vojany v Michalovskom okrese horela drevná štiepka. Na mieste zasahovali profesionáli z Trebišova a Michaloviec a tiež hasiči zo závodu.
debata (1)

„Okamžite zvolaná havarijná komisia prijala opatrenia na zlikvidovanie požiaru. Zasiahol hasičský zbor elektrárne Vojany, boli povolané okresné hasičské zbory,“ uviedla Baková s tým, že oheň uhasili okolo 14.00 h. V súčasnosti hasiči pokračujú v polievaní vodou postihnutej časti skládky paliva a v jej monitorovaní.

Na mieste zasahovali okrem hasičov z elektrární aj profesionáli z Trebišova a Michaloviec. Počas likvidácie požiaru podľa hovorkyne nebolo nutné evakuovať tamojších zamestnancov a ohrozené neboli ani ďalšie prevádzky elektrárne, keďže skládka sa nachádzala na samostatnej betónovej ploche.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #elektráreň #požiar #Vojany