Bratislavské Nové Mesto požaduje zrušenie súťaže na predaj Polikliniky Tehelná

„Dnes odovzdávame petíciu novému ministrovi hospodárstva a sľubujeme si od neho, že nás vypočuje. Že si vypočuje žiadosť 5-tisíc ľudí, ktorí žiadajú, aby sa zrušila súťaž, ktorej cieľom je predať Polikliniku Tehelná,“ uviedol starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

30.09.2022 12:22
debata (2)
Video

Kusý poznamenal, že poliklinika je spádovým zariadením pre viac než 20-tisíc ľudí. Podľa neho je dôležité, aby sa zachovala v súčasnej podobe, teda ako zdravotnícke zariadenie, kde bude 80 prevádzkovateľov ambulancií.

„Je pre nás neprijateľné, aby táto budova slúžila inému účelu, aj vzhľadom na to, že neďaleká Železničná poliklinika konči koncom tohto roka, takže ľudia, ktorí tu žijú, nemajú alternatívu,“ dodal Kusý s tým, že za alternatívu nemožno považovať súkromné zdravotnícke zariadenie.

Spoločnosť MH Manažment tento mesiac rozhodla o predĺžení lehoty na predkladanie ponúk v súťaži na predaj budovy Polikliniky Tehelná. K posunu lehoty z 20. septembra na 22. novembra pristúpilo predstavenstvo spoločnosti z dôvodu nízkeho počtu záujemcov. Budova polikliniky podľa MH TH vyžaduje významné investície do rekonštrukcie, pričom len na urgentné sanácie je potrebná investícia približne jeden milión eur.

Spoločnosť Poliklinika Tehelná nie je prevádzkovateľom zdravotníckej starostlivosti, ale len prenajímateľom priestorov pre zdravotnícke zariadenia. Momentálna obsadenosť priestorov je približne 60-percentná. Spoločnosť MH Manažment, ktorá je nástupníckou organizáciou po zaniknutom Fonde národného majetku SR, realizuje odpredaj budovy Polikliniky Tehelná aj s príslušnými pozemkami v súlade so stratégiou ukončovania svojej činnosti.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #poliklinika #Nové Mesto #Rudolf Kusý