Vallo tvrdí, že Kusý skopíroval cudzí volebný program. Ten hovorí o technickej chybe

Primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý chce svoj post obhájiť v októbrových komunálnych voľbách, tvrdí, že jeho protikandidát, súčasný starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý skopíroval volebný program od niekoho iného. Kusý argumentuje technickou chybou.

20.10.2022 14:07
vallo kusý koláž Foto: , ,
Matúš Vallo a Rudolf Kusý
debata (8)

„Jeho reklamná agentúra skopírovala viaceré texty z webovej stránky hnutia Praha sobě. Ponáhľali sa až tak, že ich zabudli pred zverejnením aj preložiť z češtiny,“ uviedol Vallo na sociálnej sieti na adresu Kusého programu.

Kusý reagoval, že jeho program vznikal v niekoľkých pracovných skupinách a diskusiách s odborníkmi na dané témy. Súčasťou prípravy bol aj sumár týchto riešení. „Adminovi, ktorý zadáva veci na web, bol chybou poslaný draft programu, kde bol pre inšpiráciu návrh témy od českej reklamnej agentúry, s ktorou som ja ani nesúhlasil. Stala sa technická chyba, za ktorú sa, ak niekoho vyrušila, ospravedlňujeme,“ uviedol pre TASR.

O post primátora Bratislavy sa okrem Valla a Kusého uchádzajú Miroslav Heredoš, Martin Jakubec, Martin Mlýnek, Peter Poláček, Andrej Trnovec a Miroslav Vetrík. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

vallo Čítajte aj Vallo klame a snaží sa prekryť babráctvo, reaguje Remišovej rezort na primátora Bratislavy
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #voľby #Rudolf Kusý #matúš vallo #spojené voľby 2022