130 sestier z banskobystrickej nemocnice stiahlo výpovede, zvýšili im plat

Sestry z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici stiahli svoje výpovede zo služieb, potvrdila hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

12.11.2022 10:58
Čaputová stretnutie nemocnica F. D. Roosevelta Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová počas stretnutia s lekármi a sestrami Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, ktorí podali výpovede.
debata (1)

„Vedenie vyhovelo požiadavkám sestier," uviedla. Požiadavky podľa nej zapracovali do dodatku kolektívnej zmluvy. Ako z neho vyplýva, zamestnancom nemocnice sa od novembra zvýšili základné mzdy o päť až desať percent.

Pod oznámenie o vypovedaní nadčasovej práce a pracovnej pohotovosti sa malo podpísať 130 sestier, uviedla pre TASR predsedníčka Základnej odborovej organizácie sestier a pôrodných asistentiek pri FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica Natália Nagyová. Upozornila, že nešlo o ich akciu.

Vladimír Lengvarský Čítajte viac Po krachu dohody o platoch štát naženie lekárov do nemocníc núdzovým stavom

Nemocnica podľa hovorkyne eviduje nedostatok sestier a pôrodných asistentiek. „K ideálnemu počtu by sme potrebovali doplniť približne 60 sestier a desať pôrodných asistentiek. Najproblematickejší je stav sestier inštrumentárok a sestier na neonatologickej klinike,“ dodala.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #hromadné výpovede #výpovede sestier #Rooseveltova nemocnica #Banská Bysrica
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy