Z piatich projektov ani jeden. Rusíni z Polonín apelujú na Hegera

Rusíni z Polonín žiadajú premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) o dobrú vôľu. Pre nedostatok peňazí vo výzve na transformáciu Polonín z Plánu obnovy nebol schválený ani jeden z piatich projektov.

12.11.2022 16:39
Poloniny, Ruská cesta, výhľad Foto: ,
Výhľad na Poloniny z Ruskej cesty.
debata (3)

Preto žiadajú o dofinancovanie projektov transformácie regiónu Národný park Poloniny, ktoré splnili podmienky poskytnutia prostriedkov mechanizmu, ale z dôvodu vyčerpania alokácie boli zaradené do rezervného zoznamu projektov. Informovala o tom v tlačovej správe Únia regionálnych združení vlastníkov neštátnych lesov.

7. novembra Rusíni dostali oznámenie o splnení podmienok poskytnutia prostriedkov mechanizmu. Envirorezort ich informoval, že žiadosť splnila podmienky poskytnutia prostriedkov mechanizmu, ale z dôvodu vyčerpania alokácie bola zaradená do rezervného zoznamu projektov. Preto sa obracajú na premiéra, aby im pomohol svojím rozhodnutím a presunul 2,5 percenta z alokácie plánovanej na výkupy pozemkov v chránených územiach na ich projekty, a tým reálne pomohol naštartovať zmenu k modernému a úspešnému Slovensku.

bobrovisko poloniny Čítajte viac Na projekty v Národnom parku Muránska planina a Poloniny pôjde vyše 17 miliónov eur

Päť urbárskych spoločenstiev z regiónu Polonín obhospodarujúcich 1/3 výmery NK Poloniny sa uchádzalo svojimi projektmi o podporu z Plánu obnovy a odolnosti vo Výzve pre žiadateľov rozvojových projektov transformácie regiónu NK Poloniny.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Národný park Poloniny #Eduard Heger
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy