Naháňačka ako z filmu: Policajti prenasledovali Range Rover až do Česka, vodič prevážal migrantov

Policajti trenčianskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) a Obvodného oddelenia Púchov počas nočnej služby zažili naháňačku ako z akčného filmu. Prenasledovali Range Rover, ktorého vodič po spáchaní dopravného priestupku ignoroval pokyn púchovských policajtov na zastavenie. Zadržali ho aj v Česku, v aute viezol nelegálnych migrantov. Trenčianska krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

10.12.2022 11:07
debata

„Vodič na znamenie na zastavenie nereagoval a preto ho policajti začali prenasledovať. Po krátkom čase sa k nim pridali policajti PMJ, ktorí hliadkovali v obci Lúky,“ píše polícia. Range Rover s nemeckou štátnou poznávacou značkou prenasledovali až do Českej republiky. Policajti PMJ požiadali o pomoc českých kolegov a prostredníctvom linky 112 sa spojili s českým operačným strediskom. Na základe toho sa k prenasledovaniu pridalo viacero hliadok českej polície. Vodič Rang Roveru však stále unikal a opakované výzvy na zastavenie ignoroval. Jeho jazda bola veľmi nebezpečná, jazdil na červenú, miestami v protismere a agresívne rýchlo. „Zázrakom sa nikomu nič nestalo," dodáva polícia.

VIDEO: České drony a migranti na česko-slovenskej hranici
Video

Českí policajti sa taktiež pokúsili vozidlo zastaviť zátarasou služobnými vozidlami. Tie však vodič riskantnou jazdou obišiel a unikal ďalej. V obci Bratřejov policajti použili zastavovací pás a tento bezohľadnú jazdu vodiča ukončil. Policajti PMJ zadržali posádku unikajúceho vozidla a následne si ich prevzali českí policajti. V aute sa nachádzalo osem migrantov zo Sýrie a vodič.

„Vďaka perfektnej a profesionálnej spolupráci polície oboch krajín sa toto prenasledovanie skončilo úspešne. Vec si následne prevzala česká polícia k ďalšiemu služobnému postupu,“ píše na sociálnej sieti trenčianska polícia.

debata chyba
Viac na túto tému: #utečenci