Mladík neďaleko Hlohovca nabúral. Na svoje zranenia z nehody prišiel až o niekoľko hodín neskôr

V nedeľu krátko po polnoci havaroval medzi obcami Malženice a Pečeňady v okrese Hlohovec 20-ročný vodič na aute značky Lexus.

16.01.2023 17:06
Dopravná nehoda Foto:
debata (3)

Posádku tvorili jeho traja mladší kamaráti, mladík pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojím schopnostiam a stavu vozovky a prešiel do protismeru.

Zišiel mimo cesty, kde zrazil dopravné značenie a zastavil až o niekoľko metrov v priekope. Po nehode sa všetci štyria za prítomnosti záchranárov vyjadrili, že nemajú žiadne zranenia a nepotrebujú ďalšie ošetrenie. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Policajti podrobili vodiča dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Haváriu vzhľadom na okolnosti ukončili ako škodovú udalosť.

„Zvrat prišiel o pár hodín neskôr, keď vodič vyhľadal lekársku pomoc a z nemocnice nahlásili predbežne ťažkú ujmu na zdraví spôsobenú nehodou. Mladého vodiča nakoniec hospitalizovali so zraneniami rebier, pľúc a hlavy. Polícia na základe nových zistení vo veci ďalej koná a preveruje všetky okolnosti, za ktorých k dopravnej nehode prišlo,“ doplnila Antalová.

Polícia upozorňuje, aby účastníci dopravnej nehody, nepodceňovali možné signály svojho tela a nechali sa riadne vyšetriť zdravotníkmi.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #zranenie #dopravná nehoda #hospitalizácia