Situácia s výpadkami elektriny na strednom Slovensku sa zhoršuje

Situácia s výpadkami elektriny na strednom Slovensku sa zhoršuje. Počas noci z piatka na sobotu pribudli ďalšie poruchy a napoludnie bolo bez elektrickej energie temer 6-tisíc odberných miest.

21.01.2023 15:56
Sneh / Sneženie / Kalamita / Dobšinský kopec / Foto:
Ilustračné foto.
debata (5)

Ako informoval špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej a.s. Miroslav Gejdoš, mimo prevádzky je vyše 200 trafostaníc. Problémy sú už aj v okolí Zvolena, Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša či Námestova, nielen v okresoch Detva a Brezno.

VIDEO: Studený víkend, nasneží aj v nižších polohách

Gejdoš tiež uviedol, že elektrikári bojujú s popadanými stromami, pretrhnutými vodičmi, ale aj poškodenými stĺpmi. Viaceré poruchy, ktoré pribudli, sa ešte len usilujú lokalizovať, pričom v mnohých prípadoch sú na ťažko dostupných miestach. K opravám je nutné zaistiť špeciálnu ťažkú techniku, rôzne kráčajúce bagre a podobne. Doplnil, že oslovujú firmy, ktoré by im s technikou vedeli pomôcť.

sneh kalamita počasie B.bystrica strom vedenie Čítajte viac Energetická kalamita pokračuje, bez elektriny sú tisícky odberateľov. Vydali výstrahy

„Elektrikári sú v plnom nasadení už niekoľko dní. Mnohí z nich aj v noci. Sú v teréne denne, podmienky majú ťažké a ich zaťaženie je enormné. Stále však musia dbať v prvom rade na svoju bezpečnosť. Aj preto musia v niektorých situáciách práce radšej prerušiť, najmä tam, kde stále padajú stromy, aby neohrozili svoje zdravie a život," uviedol Gejdoš. Poprosil tiež obyvateľstvo, ktoré je už niekoľko dní bez prúdu o to, aby mali pochopenie a trpezlivosť. Dodal, že vnímajú náročnosť posledných dní. „Všetci pevne veríme, že najbližšie hodiny a dni prinesú doslova viac svetla a tepla," uzavrel.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #výpadky elektriny
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy